Translate

9 Mayıs 2013 Perşembe

Tahammül Edilemeyen Makyaj Hataları!

Merhabalar, yeni güzel bir günle daha merhaba.

Bugün sürekli görmekte olduğumuz makyaj hatalarından bahsedeceğiz.

Eminim sürekli sizlerde bulunduğunuz ortamlarda hatalı bulduğunuz hatta hatta tahammül edemediğiniz makyaj hatalarıyla karşılaşıyorsunuzdur. Elbette hiç birimiz profesyonel dünya makyaj artisti değiliz fakat bayanız ve hataları en aza indirgeyerek güzelleşmek isteriz. Bu yazı sayesinde belki bilgilerimize yeni birer bilgi ekler o hataları birdaha yapmayız. :)

Ozaman başlıklar altında inceleyelim bu makyaj hatalarını;

1.YANLIŞ FONDOTEN SEÇİMİ: 


Bu benim tahammül edemeyeceğim şeylerin başında.
Hem ton olarak hemde cild tipinize bağlı olarak kendinize doğru fondeteniz seçmelisiniz. Örneğin; Yağlı bir cilde sahipseniz yağsız ve mat fondotenler size göredir. Veya resimde görmüş olduğunuz gibi kendi teninizden  çok daha fazla ton açık  fondoten seçimi sizi hayalet casper yapacaktır. Bunlar hakkında uzun bir yazı yazacağım muhakkak.

2.YANLIŞ KAPATICI SEÇİMİ:Herzaman malesef ki gördüğümüz şeydir, bembeyaz gözaltları. :( Hiç tahammül edemiyorum ben ona işte. 
Kişinin kendi ten rengi ile gözaltlarının uyumsuzluğu bence çok fena. Unutmayın bembeyaz bir gözaltı sizin cildinizi daha yaşlı gösterecektir.

3.DUDAK VE GÖZ UYUMSUZLUĞU:Bu da ayrı bir felaket! Unutmayalım herzaman tek yıldız olmalı makyajda. Yoğun çarpıcı göz makyajları yapacaksak dudaklar nötr tutulmalı. Eğer dudakları ön plana çıkaracaksak gözler sade tutulmalı. Her ikisini şu resimdeki gibi patlatırsak, bir palyaçodan farkımız kalmayacaktır. :(

4.ŞERİT HALİNDE ALLIKLAR:O suratlarını boya kovasına sokmuşçasına bütün allığı yüzüne boca etmiş insanlar! Yapmayın.. Valla hoş değil!

5.RENKLİ FAR ÇILGINLIĞI:
Renkler güzeldir, elbette renkli olmak isteyebilirsiniz. Ama renkli far kullanmak için çok dikkatli olmassanız falancanın düğününde ki mavi far&mavi elbise kombinine dönüşebilirsiniz.Şimdilik 5 maddeyle bitirelim. 2. partınıda ilerki günlerde yayınlayacağım. 

Peki sizler makyaj hatalarında nelere tahammül edemiyorsunuz? 


6 yorum:

 1. AYYYHH GERÇEKTEN ÇOK FENALAR :s

  YanıtlaSil
 2. 2. resimdekini görünce korkuyorum ama been :( o kaşlarda ne ya aydınlatıcıda gözlerle kontrast yapmış :P

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Kısa zamanda yayınlayacağım Sedacım. :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...